Här har vi samlat skåningars resultat på stora tävlingar, placeringar i vandringspriser, nya champions mm.
Stockholm Marathon, 6-7/1-24, STKH
Skåningarna levererar! Hela pallen skånsk när Stockholms Kaninhoppare arrangerade Stockholm Marathon.
Stockholm Marathon - Elit 1a - Joel Hansson Luhanko - Milleniums Gd Ch Firestone 2a - Michelle Elofsson - Milleniums Gt Ch Laurea Malta 3a - Joel Hansson Luhanko - Eikhaugens Gt Ch Trust The Rust Halvmaran - Svår 3a - Joel Hansson Luhanko - Mystery Of Love |
SM Rakbana 20237a - Carina Wilm - Lonely Heart
13e - Beatrice Nordström Ranehammar - Solens Ch Best of Joy 15e - Beatrice Nordström Ranehammar - Solens Ch Cinnamon Caramel Swirl 18e - Joel Hansson Luhanko - King's Gt Ch Bonny Blue 19e - Joel Hansson Luhanko - Milleniums Gd Ch Firestone SM Längdhopp 20234a - Michelle Elofsson - Milleniums Gt Ch Laurea Malta
6a - Michelle Elofsson - Milleniums Ch Moondragon 7a - Joel Hansson Luhanko - King's Gt Ch Bonny Blue |
SM Krokbana 20236a - Joel Hansson Luhanko - Eikhaugen's Gt Ch Trust The Rust
8a - Joel Hansson Luhanko - Kings Gt Ch Bonny Blue 10e - Joel Hansson Luhanko - Milleniums Gd Ch Firestone 12e - Beatrice Nordström Ranehammar - Solens Rose Gold 13e - Beatrice Nordström Ranehammar - Solens Ch Best of Joy 19e - Beatrice Nordström Ranehammar - Solens Ch Cinnamon Caramel Swirl 21e - Michelle Elofsson - Milleniums Gt Ch Laurea Malta 32e - Joel Hansson Luhanko - Ch Dream in Darkness SM Höjdhopp 202310e - Joel Hansson Luhanko - Eikhaugen's Gt Ch Trust The Rust
|
SM Krokbana och Höjdhopp, 2022, Boden
Under höstens SM i Boden, arrangerat av BDKH, tog Joel och Milleniums Gd Ch Firestone hem guldet i krokbana 2022. På tredje plats placerade sig Joel med Kings Gt Ch Bonny Blue. Otroligt bra jobbat!
Joel och Milleniums Gd Ch Firestone placerade sig även 6:a i höjdhopp. Bra jobbat alla övriga skånska ekipage - vi är stolta över er! |
Klubbmästerskap 2022
TOTALA KLUBBMÄSTARE 2022:
1. My - Milleniums S CH Cheap Monday 2. Michelle - Milleniums Twist-n-Shout 3. Angelika - Pralinens CH Pink the Fairy |
KM Rakbana 2022:
1. Beatrice - Solens Ch The Way You Make Me Feel 2. Joel - Milleniums S Ch Firestone 3. Emma M - Meadow’s Midnight Dancer KM Krokbana 2022:
1. Joel - Milleniums Gd Ch Firestone 2. Michelle - Milleniums Gt Ch Forever & Ever 3. Joel - Kings Gt Ch Bonny Blue Minimästare Rakbana 2022:
1. Ebba H - Blue Volcano 2. Angelika - Grenens Värdighet 3. Joel - Milleniums Tokyo Delight Minimästare Krokbana 2022:
1. My - Söderskogens Liddy 2. My - Haradals Sjöfröken 3. Emma B-L - Ladingens Lords of the Dragons KM Längdhopp 2022:
1. Michelle - Milleniums GT CH Laurea Malta, 250 cm 2. Beatrice - Solens Cinnamon Caramel Swirl, 240 cm 3. Beatrice - Solens Magic In The Air, 240 cm KM Höjdhopp 2022:
1. Michelle - Milleniums Twist-n-Shout, 90 cm 2. Joel - Silverados Dream Come True 3. Emma B-L - Emmchens Erudite |
SM Rakbana och Längdhopp, 2022, Vännersborg
Stort grattis till Beatrice och Solens Cinnamon Caramel Swirl som vann Svenska mästerskapet i rakbana 2022. Grymt bra jobbat!
Övriga skånska ekipage gjorde också riktigt bra ifrån sig och vi vill även gratulera: Rakbana: 7:a Joel - Elvis 24:e Beatrice - Grim 30:e Michelle - Aldëa 40:e Beatrice - Kira 41:e Michelle - Debbie 44:e Beatrice - Vira 46:e Emma - Ebbe Längdhopp: 5:a Michelle - Debbie |
Klubbmästerskap 2021
KM KROKBANA 2021:
MINIMÄSTARE KROKBANA 2021:
|
KM HÖJD 2021:
TOTALA KLUBBMÄSTARE 2021:
|
SM Rakbana och Längdhopp 2021 i Flyinge
Vilken helt otrolig helg det blev!! Äntligen, äntligen gick vårt & ÖSKHs efterlängtade SM av stapeln, och vilken succé det blev. Vi är så himla nöjda med helgen & vartenda sekund ”behind the scenes” har varit värt det!
Beatrice med Solens Rose Gold "Flora" lyckades ta hem den ärofyllda titeln som SVENSKA MÄSTARE i längdhopp 2021! På hela 270cm i första försöket så slog de också ett väldigt gammalt klubbrekord! Stort stort grattis!!
Övriga ekipage gjorde så himla bra ifrån sig också! RAKBANA: Joel & Elvis - 4e plats Beatrice & Vira - 7e plats Beatrice & Mandie - 28e plats Josefin & Aspe - 34e plats LÄNGDHOPP: Beatrice & Candie - 4a - 250cm Joel & Elvis - 7a - 240cm |
KM 2020
Covid-19 restriktionerna tvingade oss att ställa in en hel del tävlingar 2020. Under våren 2021 tävlades det om KM Krokbana 2020, Minimästare Krokbana 2020 och totala mästare 2020.
KM Krokbanna 2020:
|
Minimästare Krokbana:
|
Totala Klubbmästare 2020:
|
Årets.....2020
Klubbmästerskap i Höjdhopp 2020
Klubbmästerskap i Rakbana och Längdhopp 2020
Klubbmästare Rakbana 2020:
1. My Lindahl Olsson - Milleniums Ch Cheap Monday 2. Petra Skov Pedersen - Milleniums Honeybelle 3. Beatrice Nordström Ranehammar - Solens For Your Eyes Only |
Minimästare Rakbana 2020:
1. Michelle Elofsson - Milleniums Triceratops 2. Joel Hansson Luhanko - Milleniums Firestone 3. Emma Berntsson Lundberg - Emmchens Imperio |
Klubbmästare Längd 2020:
1. My Lindahl Olsson - Milleniums Ch Cheap Monday 2. Michelle Elofsson - Milleniums Ch Midnight Ocellaris 3. Michelle Elofsson - Milleniums Ch Moondragon |
Mini-Kista 2020
Grattis till Er Skåningar som placerade sig under helgen i Upplands Väsby, Mini-Kista och cupplaceringarna.
Stockholmstrofén:
5:a Sara Johansson - Pralinens GT CH Blue Bajou 6:a Emma Berntsson Lundberg - Emmchens Erudite 7:a Michelle Elofsson - Milleniums CH Midnight Ocellaris 19:e Emma Berntsson Lundberg - Emmchens CH Fools for Love |
Sollentunacupen:
9:a Michelle Elofsson - Milleniums Kassandra från Troja 13:e Angelika Persson - Milleniums Buzz Midnight |
Vandringspriser Skånemästerskapet 2019 och Lilla Skåningen 2019
En 2-dagars tävling under en helg i November 2019 arrangerades dessa två vandringspriser.
Skånemästerskapet (rak elit x 2):
1:a Mette Brandbyge - Bellas GT CH Lucie Kaas 2:a Beatrice Nordström Ranehammar - Solens Guilty Pleasures 3:a Anna Jönsson -Visions Of Love |
Lilla skåningen (rak lätt & krok lätt):
1:a Filippa Ericksson - Red Dahlia 2:a Ellen Ankarberg - Milleniums Sunningdale Yellow 3:a Filippa Ericksson - Queen’s Orange Is The New Black |
Krok och Höjd SM 2019 i Upplands Väsby
Grattis säger vi till Beatrice Nordström Ranehammar och Milleniums GT CH Odd Molly som kom 3a i årets krokbana!
Krokbana: 8:a Sara Johansson - Pralinens GT CH Blue Bajou 9:a Michelle Elofsson - Milleniums CH Midnight Ocellaris 32:a Joel Hansson Luhanko - Milleniums GT CH Firecracker 34:a Emma Malmqvist - Meadow's Midnight Dancer Höjdhopp: 8:a Beatrice Nordström Ranehammar - Milleniums GT CH Odd Molly 10:a Petra Skov Pedersen - Amulettens Papoy |
Totala Klubbmästerskapet 2019
Vinnare av TOTALA KLUBBMÄSTARE 2019 var Emma Malmqvist och Milleniums S CH Isilmë
2. Joel Hansson Luhanko - Milleniums GT CH Firecracker
3. Petra Skov Pedersen - Amulettens Papoy.
2. Joel Hansson Luhanko - Milleniums GT CH Firecracker
3. Petra Skov Pedersen - Amulettens Papoy.
Klubbmästerskap i Krokbana och Höjdhopp 2019
KM KROKBANA 2019:
1. Beatrice Nordström Ranehammar - Milleniums GT CH Odd Molly 2. Angelika Persson - Pralinens CH Pink the Fairy 3. Josefin Huisman - Milleniums CH Havens Of Sirion |
MINIMÄSTARE KROKBANA 2019:
1. Emma Berntsson Lundberg - Gullvikens Ninja la Silla 2. Beatrice Nordström Ranehammar - Solens Guilty Pleasures 3. Isak Fors - Solens City of Angels |
KM HÖJD 2019:
1. Beatrice Nordström Ranehammar - Milleniums GT CH Odd Molly 2. Petra Skov Pedersen - Amulettens Papoy 3. Linnea Gribbling - Midgårdsolens GT CH Raavi |
Lödde Cup 2019
Rak och Längd SM 2019 i Iggesund
Grattis säger vi till de skåningar som placerade sig på SM:et
Rakbana:
4. Michelle Elofsson - Ladingens The Treasure Hunt
6. Josefin Huisman - Pralinens CH Magic Dragon
10. Josefin Huisman - Maxim's CH Such a Flirt
14. Michelle Elofsson - Milleniums Ceratosaurus
15. Beatrice Nordström Ranehammar - Pralines CH Eternal Flame
19. Emma Berntsson Lundberg - Emmchens Erudite
22. Emma Malmqvist - Milleniums S CH Isilmë
23. Sara Johansson - Pralinens GT CH Blue Bajou
27. Frida Rydberg - Milleniums CH Against all Odds
31. Michelle Elofsson - Milleniums CH Midnight Ocellaris
34. Petra Skov Pedersen - Milleniums Honeybelle
Längdhopp:
4. Michelle Elofsson - Milleniums Moondragon
Delad 7:e plats blev Emma Malmqvist - Milleniums S CH Isilmë
Rakbana:
4. Michelle Elofsson - Ladingens The Treasure Hunt
6. Josefin Huisman - Pralinens CH Magic Dragon
10. Josefin Huisman - Maxim's CH Such a Flirt
14. Michelle Elofsson - Milleniums Ceratosaurus
15. Beatrice Nordström Ranehammar - Pralines CH Eternal Flame
19. Emma Berntsson Lundberg - Emmchens Erudite
22. Emma Malmqvist - Milleniums S CH Isilmë
23. Sara Johansson - Pralinens GT CH Blue Bajou
27. Frida Rydberg - Milleniums CH Against all Odds
31. Michelle Elofsson - Milleniums CH Midnight Ocellaris
34. Petra Skov Pedersen - Milleniums Honeybelle
Längdhopp:
4. Michelle Elofsson - Milleniums Moondragon
Delad 7:e plats blev Emma Malmqvist - Milleniums S CH Isilmë
Klubbmästerskap i Rakbana och Längdhopp 2019
Klubbmästare, RAK 2019
1a Josefin Huisman - Pralinens CH Magic Dragon 2a Beatrice Nordström Ranehammar - Pralinens CH Eternal Flame 3a Michelle. Elofsson - Milleniums CH Midnight Ocellaris |
Minimästare, RAK 2019
1a Beatrice Nordström Ranehammar - Solens For Your Eyes Only 12913 2a Linnea Gribbling - Solens Skyfall 3a Joel Hansson Luhanko - Casinos Thief In The Deserts |
Klubbmästare, LÄNGD 2019
1a Michelle Elofsson - Milleniums Moondragon 2a Joel Hansson Luhanko - Casinos Thief In The Deserts 3a Emma Malmqvist - Milleniums S CH Isilmë |
Krok och Höjd SM 2018 i Lysekil
21. Josefin Huisman - Pralinens Magic Dragon
22. Michelle Elofsson - Milleniums Midnight Ocellaris
22. Michelle Elofsson - Milleniums Midnight Ocellaris
Lödde Cup 2018
Totala Klubbmästare 2018
Klubbmästerskap i Krokbana och Höjdhopp 2018
Klubbmästare, KROK 2018
1a Cecilia Eriksson - Midgårdsolens GT CH Raavi 2a Michelle Elofsson - Milleniums GT CH Amras 3a Angelika Persson - Pralinens Pink the Fairy |
Minimästare, Krok 2018
1a Joel Hansson Luhanko - Ladingens For The First Time in Forever 2a Agneta Bengtsson - Flamencos Mistress of Magic 3a My Lindahl Olsson - Milleniums Cheap Monday |
Klubbmästare, HÖJD 2018
1a Josefin Huisman - Milleniums Foxface Lo 2a Petra Skov Pedersen - Amulettens Papoy 3a Cecilia Eriksson - Midgårdsolens GT CH Raavi |
Klubbmästerskap i Rakbana och Längdhopp 2018
Klubbmästare, RAK 2018
1a Michelle Elofsson - Milleniums GT CH Amras 2a Josefin Huisman - Pralinens Magic Dragon 3a Beatrice Nordström Ranehammar - Solens Tutti-Frutti |
Minimästare, RAK 2018
1a Josefin Huisman - Milleniums Foxface Lo 2a Emma Malmqvist - Milleniums Eldalondë 3a Josefin Huisman - Milleniums Havens of Sirion |
Klubbmästare, LÄNGD 2018
1a Michelle Elofsson - Milleniums Ch Bambiraptor 2a Emma Malmqvist - Milleniums Gt Ch Isilmë 3a Beatrice Nordström Ranehammar - Solens Mentos |
Klippan Cup 2018
Lilla Skåningen 2018
Vinnaren av Lilla Skåningen 2018 blev Petra Skov Pedersen och Emmchens Erudite
2. Josefin Huisman - Forjoy's Fiery Heart
2. Josefin Huisman - Forjoy's Fiery Heart
Rak och längd SM 2018 i Kalmar
Grattis säger vi till Emma Berntsson Lundberg och Emmchens Ch Fools for Love som kom 2a i årets rakbana!
14. Angelika Persson - Pralinens Pink the Fairy
15. Henny Nilsson - GD Ch Lilla Lycka
19. Cecilia Eriksson - Midgårdsolens Ch Raavi
23. Emma Berntsson Lundberg - Emmchens Carolus Rex
24. Michelle Elofsson - Milleniums Gt Ch Amras
25. Josefin Huisman - Milleniums Gt Ch Eldsjäl
36. Malin Hultman - Miss Pinky's Bombay Sapphire
39. Michelle Elofsson - Milleniums Bambiraptor
40. My Lindahl Olsson - Snöflingans Timotej
41. Sara Johansson - Pralinens Blue Bajou
45. Josefin Huisman - Maxim's Ch Such a Flirt
I längden,
5. Michelle Elofsson - Milleniums Bambiraptor
14. Angelika Persson - Pralinens Pink the Fairy
15. Henny Nilsson - GD Ch Lilla Lycka
19. Cecilia Eriksson - Midgårdsolens Ch Raavi
23. Emma Berntsson Lundberg - Emmchens Carolus Rex
24. Michelle Elofsson - Milleniums Gt Ch Amras
25. Josefin Huisman - Milleniums Gt Ch Eldsjäl
36. Malin Hultman - Miss Pinky's Bombay Sapphire
39. Michelle Elofsson - Milleniums Bambiraptor
40. My Lindahl Olsson - Snöflingans Timotej
41. Sara Johansson - Pralinens Blue Bajou
45. Josefin Huisman - Maxim's Ch Such a Flirt
I längden,
5. Michelle Elofsson - Milleniums Bambiraptor
Krok och höjd SM 2017
Grattis till Emma Malmqvist och Milleniums Ch Isilmë som kom 3a i krokbana!
4. Henny Nilsson - Gd Ch Lilla Lycka
23. Henny Nilsson - Miss Pinky's Nippori
I höjdhopp,
7. Cecilia Eriksson - Midgårdsolens Ch Raavi
6. Henny Nilsson - Gd Ch Lilla Lycka
4. Henny Nilsson - Gd Ch Lilla Lycka
23. Henny Nilsson - Miss Pinky's Nippori
I höjdhopp,
7. Cecilia Eriksson - Midgårdsolens Ch Raavi
6. Henny Nilsson - Gd Ch Lilla Lycka
Klubbmästerskap i Krokbana och Höjdhopp 2017
Klubbmästare, Krok 2017
1a Henny Nilsson - GD CH Lilla Lycka 2a Henny Nilsson - Miss Pinky's Nippori 3a Michelle Elofsson - Milleniums GT CH Amras |
Minimästare, Krok 2017
1a Michelle Elofsson - Pralinens Magic Dragon 2a Sara Johansson - Pralinens Pomponella 3a Michelle Elofsson - Emmchens Nymphadora Tonks |
Klubbmästare, Höjd 2017
1a Henny Nilsson - GD CH Lilla Lycka 2a My Lindahl Olsson - Lilla Längtan 3a Tove Jensen - Midgårdsolens CH Raavi |
Rak och Längd SM 2017
Grattis Michelle Elofsson och Flamencos Ch Guldstjärna som blev SM vinnare i rakbana!
4. Emma Berntsson Lundberg - Emmchens Fools for Love
24. Cecilia Eriksson - Midgårdsolens Ch Raavi
25. Emma Berntsson Lundberg - Snöflingans Ch Rainbow Dash
26. Emma Berntsson Lundberg - Emmchens Carolus Rex
27. Michelle Elofsson - Milleniums Ch Amras
I Längden,
9. Emma Malmqvist - Milleniums Ch Isilmë
4. Emma Berntsson Lundberg - Emmchens Fools for Love
24. Cecilia Eriksson - Midgårdsolens Ch Raavi
25. Emma Berntsson Lundberg - Snöflingans Ch Rainbow Dash
26. Emma Berntsson Lundberg - Emmchens Carolus Rex
27. Michelle Elofsson - Milleniums Ch Amras
I Längden,
9. Emma Malmqvist - Milleniums Ch Isilmë
Lilla Skåningen 2017
Lilla Skåningen 2017,
1a Michelle Elofsson - Milleniums Med Kärlek
2a Emelie Hellstedt - Milleniums Firegold
3a My Lindahl Olsson - Don't Let The Sun Go Down On Me
1a Michelle Elofsson - Milleniums Med Kärlek
2a Emelie Hellstedt - Milleniums Firegold
3a My Lindahl Olsson - Don't Let The Sun Go Down On Me
Mini-Kista 2017
Grattis till vinsten Frida Rydberg med Milleniums Against all Odds
och till 3:de plats Sara Johansson och Miss Pinky's Bombay Sapphire i Sollentunacupen 2017!
7:a Michelle Elofsson - Milleniums Ceratosaurus
9:a Michelle Elofsson - Emmchens Fools for Love
Stockholmsfrofén 2017
4:a Josefin Huisman - Maxim's Such a Flirt
15:a Michelle Elofsson - Flamencos Guldstjärna
och till 3:de plats Sara Johansson och Miss Pinky's Bombay Sapphire i Sollentunacupen 2017!
7:a Michelle Elofsson - Milleniums Ceratosaurus
9:a Michelle Elofsson - Emmchens Fools for Love
Stockholmsfrofén 2017
4:a Josefin Huisman - Maxim's Such a Flirt
15:a Michelle Elofsson - Flamencos Guldstjärna
Klubbmästerskap i krokbana och höjdhopp 2016
Klubbmästare, Krok 2016
1:a Cecilia Eriksson - Midgårdsolens CH Raavi 2:a Henny Nilsson - GD CH Lilla Lycka 3:a Emma Malmqvist - Milleniums Isilmë |
Minimästare, Krok 2016
1:a Tove Jensen - Pralinens King of Marvel 2:a Tove Jensen - Pralinens Ace of Diamonds 3:a Michelle Elofsson - Avalons Royal Casino |
Klubbmästare, Höjd 2016
1:a Cecilia Eriksson - Midgårdsolens CH Raavi 2:a Angelika Persson - Pralinens Blond Angel by Murphy 3:a Emma Malmqvist - Milleniums Isilmë |
Falsterbo Horse Show 2016
Sveland Cup deltävling 2
Grattis Cecilia Eriksson och Midgårdsolens CH Raavi till vinsten! 5:a Petra Skov Pedersen - Snöflingans CH Rainbow Dash 7:a Josefin Huisman - Milleniums CH Eldsjäl |
Agrias medelsvårcup
Grattis Michelle Elofsson och Emmchens Fools For Love till förstaplatsen! 2:a Frida Rydberg - Milleniums Against all Odds 3:a Michelle Elofsson - Milleniums Ceratosaurus |
Breeders Trophy
Pralinens Cup
1a Maria Melander - Gt Ch Chrystal Sahara 2a Frida Rydberg - Sir James 3a Johanna Berglund - Regnbågens Gt Ch Fiffighetsfantomen Morgans Minne
1a Sandra Jönsson - Fortunas Atenzia 2a Alina Rosenberg Areskoug - Gullvikens Nadine 3a Alice Bosnjakovic - Nordalas Short Wing |
Sort Gulds Minne
1a Josefin Huiseman - Pralinens Mercury Twilight 2a Michelle Elofsson - Milleniums Amras 3a Michelle Elofsson - Milleniums Drömkrisp Milleniums Cup
1a Emilia Uvenäs - Milleniums Once Upon a Castle 2a Angelina Södergren - Milleniums Scutellosarus 3a Emma Malmqvist - Emmchens The Puppet Show |
Klubbmästerskap i rakbana och längdhopp 2016
Rakbana
1:a Cecilia Eriksson - Midgårdsolens CH Raavi 2:a Frida Rydberg - Miss Pinky's CH Celestial Legend 3:a Josefin Huisman - Milleniums CH Eldsjäl |
Längdhopp
1:a Josefin Huisman - Regnbågens CH Secret Obsession 2:a Petra Skov Pedersen - Amulettens Akta Er För Mig 3:a Michelle Elofsson - Mangolds CH Cute Overload |
Minimästare rakbana
1:a Michelle Elofsson - Milleniums Drömkrisp 2:a Michelle Elofsson - Milleniums Amras 3:a Agneta Bengtsson - Flamencos Winds of Darkover |
Svenskt Mästerskap i rakbana och längdhopp 2016
Grattis Henny Nilsson och GD CH Lilla Lycka som återigen korades till Svenska Mästare i rakbana!
14:e Josefin Huisman - Milleniums CH Eldsjäl 17:e Cecilia Eriksson - Midgårdsolens CH Raavi 18:e Frida Rydberg - Sir James 21:a Josefin Huisman - Maxim's Such a Flirt |
Grattis Henny Nilsson och GD CH Lilla Lycka till silvermedaljen i längdhopp!
|
Lilla Skåningen 2016
Grattis Beatrice Nordström Ranehammar och Bonfires Lebron till vinsten i Lilla Skåningen!
2:a Emma Malmqvist - Meadow's Ladybug Curse
3:a Michelle Elofsson - Milleniums Bubble Fizz
2:a Emma Malmqvist - Meadow's Ladybug Curse
3:a Michelle Elofsson - Milleniums Bubble Fizz
Påsktävlingarna 2016
Påskkärringcupen
Grattis Alice Bosnjakovic och Milleniums Starburst Lemon till vinsten! 2:a Sara Johansson - Bonfires Jerebko 4:a Michelle Elofsson - Emmchens Fools For Love |
Påskcupen - vandringspris
Grattis Josefin Huisman och Milleniums Cirion till vinsten! 2:a Emma Berntsson Lundberg - Snöflingans Pax Vobiscum |
Hjärtecupen 2016
Grattis Henny Nilsson och Midgårdsolens CH Raavi till vinsten i Hjärtecupen!
2:a Alice Bosnjakovic - Silversmygare
2:a Alice Bosnjakovic - Silversmygare
Kistamässan 2016
Grattis Henny Nilsson och GD CH Lilla Lycka till segern i Stockholmstrofén 2016!
9:a Sir James - Frida Rydberg
10:a Midgårdsolens CH Raavi - Cecilia Eriksson
20:a Mangolds CH Cute Overload - Michelle Elofsson
Sollentunacupen
9:a Grenens Pepper Panic - Emma Gottlieb Jansson
11:a Maxim's Such a Flirt - Josefin Huisman
9:a Sir James - Frida Rydberg
10:a Midgårdsolens CH Raavi - Cecilia Eriksson
20:a Mangolds CH Cute Overload - Michelle Elofsson
Sollentunacupen
9:a Grenens Pepper Panic - Emma Gottlieb Jansson
11:a Maxim's Such a Flirt - Josefin Huisman
Två nya Champions!
Milleniums CH Eldsjäl
Förare: Josefin Huisman - Champion i krokbana |
Midgårdsolens CH Raavi
Förare: Cecilia Eriksson - Champion i rakbana |
Skånemästerskapet 2015
Grattis Michelle Elofsson och Milleniums Excelsior Diamond till vinsten i Skånemästerskapet!
2:a GD CH Lilla Lycka - Henny Nilsson
3:a Mangolds CH Cute Overload - Michelle Elofsson
2:a GD CH Lilla Lycka - Henny Nilsson
3:a Mangolds CH Cute Overload - Michelle Elofsson
Svenskt Mästerskap i krokbana och höjdhopp 2015
Grattis Michelle Elofsson och Mangolds CH Cute Overload till ert brons i krokbana!
4:a GD CH Lilla Lycka - Henny Nilsson 12:a Milleniums Gräddnougat - Frida Rydberg 20:a Midgårdsolens Raavi - Cecilia Eriksson 22:a Sir James - Frida Rydberg |
Grattis Henny Nilsson och GD CH Lilla Lycka till ert brons i höjdhopp!
9:a Midgårdsolens Raavi - Cecilia Eriksson |
Grand Champion!
GD CH Lilla Lycka
Förare: Henny Nilsson
- Champion i höjdhopp
Förare: Henny Nilsson
- Champion i höjdhopp
Klubbmästerskap i krokbana och höjdhopp 2015
Krokbana
Sir James - Frida Rydberg 2:a GT CH Stine Goya - Michelle Elofsson 3:a Snöflingans CH Rainbow Dash - Emma Berntsson Lundberg |
Höjdhopp
Pralinens Tough Cookie - Sandra Jönsson 2:a Snöflingans Twister - Sandra Jönsson 3:a Snöflingans CH Unbreakable Diamond - Michelle Elofsson |
Minimästare krokbana
Emmchens Carolus Rex - Emma Berntsson Lundberg 2:a Fortunas Sight of Glory - Sandra Jönsson 3:a Pralinens Lady Hot Spring - Sandra Jönsson |
Klippan Cup 2015
Grattis Frida Rydberg och Miss Pinky's CH Celestial Legend till vinsten i Klippan Cup!
2:a Midgårdsolens Raavi - Cecilia Eriksson
3:a Mangolds CH Cute Overload
2:a Midgårdsolens Raavi - Cecilia Eriksson
3:a Mangolds CH Cute Overload
Formidas Cup
Grattis Malin Hultman och Miss Pinky's Bombay Sapphire till vinsten i Formidas Cup hos Stockholms KH!
Lödde Cup
2:a Pralinens CH Benjamin Britten - Sandra Jönsson
3:a Regnbågens Words of Love - Michelle Elofsson
3:a Regnbågens Words of Love - Michelle Elofsson